Koniec roka 2016

Je obdobie prijímania predsavzatí, a tak sme vám chceli navrhnúť, aby ste sa stali lepšou učiteľkou, či lepším učiteľom. Potom sme si však uvedomili, že ak čítate tieto riadky, tak patríte medzi tých najlepších. (Tí slabí sú, žiaľ, presvedčení, že sa nepotrebujú ani zlepšovať ani vzdelávať.) Preto to zmeníme: Sľúbte si, že v novom roku odučíte niekoľko hodín úplne ináč. Ale úplne ináč – tak ako ste ešte žiadnu hodinu neučili! Vzhľadom na to, že vás, priaznivcov R·A·U, je už mnoho stoviek, dať vám radu, ako odučiť ináč, je prakticky nemožné. Každý si určite nájde ten svoj vlastný spôsob.
Ak obvykle radi rozprávate vy, staňte sa mlčiacim učiteľom. Ak sú vaše hodiny obvykle plné tvorivosti, nadšenia a samostatnej práce žiakov, šokujte ich tradičnou hodinou: skúšanie, výklad novej látky, utvrdenie učiva. (Verím, že vám ani nenapadlo, že by ste to robili vy – žiaci to všetko hravo zvládnu.) Ak obvykle… ale to už necháme na vás.
K vymýšľaniu, ale aj k celému roku 2017 vám želáme veľa, veľa inšpirácie. A dajte nám vedieť, ako to dopadlo 🙂.
A hlavne – buďte R·A·U!

Pridaj komentár