[bero_title title=“2019″ size=“60px“ color=“#333333″]

1. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 1.A – staráme sa o zvieratká. Pre vtáčiky vyrobili naši najmenší gule zo stuženého tuku a semienok a do Ekoparku Relax vzali zvyšky nepredanej zeleniny zo zelovocu v Trnave.

2. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 1.B – zbierala vrchnáky pre Mariku.

3. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 2.A – deti prispeli hračkami pre psíkov.

4. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 3.B – priniesla potravu pre psíkov.

5. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 4.A – urobila zbierku hračiek pre deti s autizmom v Hrnčiarovciach.

6. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 5.A – žiaci vypomáhali mladším spolužiakom v jedálni, čapovali malinovku, starali sa o poriadok v jedálni.

7. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 5.B – žiaci sa vybrali do útulku Zatúlané psíky Šaľa, kde sa so psíkmi pohrali, vyvenčili ich a vzali im deky, hračky a nejaké zásoby na jedenie. Žiaci v decembri poupratovali aj okolie školy od odpadkov.

8. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 6.A – žiaci navštívili domov dôchodcov – Antonius Senior centrum. Deti, babičky a dedkovia si spríjemnili popoludnie spoločenskými hrami. Seniori si mohli pochutnať aj na medovníkoch, ktoré deti pripravili.

9. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 6.B – zorganizovala celoškolskú zbierku hračiek a jedla pre psíkov v útuluku.

10. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 7.A – vytvorila hudobný časopis, ktorým budem pravidelne zásobovať onkologické oddelenia pod záštitou Dobrého anjela.

11. ZŠ s MŠ Karola Kuffnera Sládkovičovo, 8.A a 8.B – žiaci napiekli pre svojich učiteľov na vianočné posedenie medovníky a perníkové cupcaky

12. Evanjelická spojená škola, Prešov, 3.A – Žiaci sa zapojili do vianočného projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

13. Evanjelická spojená škola, Prešov, 5.B – Žiaci sa zapojili do vianočného projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

14. Evanjelická spojená škola, Prešov, žiaci 2. stupňa – Žiaci vlastnoručne pripravovali darčeky pre seniorov, ktorí sú v opatrovateľskej službe o.z. Relevant. Niektorým starkým tieto darčeky aj osobne odnesú.

15. Gymnázium Trebišov, SEKUNDA – V duchu tejto myšlienky sme sa spolu s triednou učiteľkou Mgr. Krivou rozhodli zorganizovať Charity day. Deň venovaní pomoci, podpore a spolupatričnosti.

16. Spojená škola Svätej Rodiny, celá základná škola – Mikuláša organizovujeme tzv Misijný jarmok, kde žiaci predávajú a nakupujú maličkosti, ktoré šikovné ruky pripravia v ŠKD, na hodinách výtvarnej výchovy, na technike a ruky mamičiek upečú koláčiky. Toto potom triedy predávajú, žiaci i rodičia, ktorí si dokážu nájsť čas a prísť podporiť nakupujú a získané peniažky idú vždy na nejaký misijný cieľ.

17. Spojená škola Svätej Rodiny, gymnázium – Tu prebieha podobná akcia, volá sa Adventný koláč. Tento sa, rovnako ako akcia základnej školy, koná s cieľom zapojiť sa vždy do nejakého misijného projektu. Konal sa v pondelok 16.12. Vyzbierali sme 861€, ktoré venujeme na nákup liekov a školských pomôcok pre deti v Sírii.

18. Základná škola P. Jilemnického 1035/2 (TROJKA), III. B a III. C – Dve triedy sa vybrali do Charity sv. Alžbety, aby sme potešili ľudí bez domova milým slovom, piesňou, ale i občerstvením. Zamestnanci Hypermarketu TESCO vo Zvolene sa dobrovoľne pozbierali a za vyzbierané peniaze nám poskytli potraviny na prípravu chlebíčkov, ktoré sme spoločne pripravili v škole a odniesli ich do Charity.

19. Základná škola P. Jilemnického 1035/2 (TROJKA), V. B – Spolu s pani učiteľkou sme sa v predvianočnom čase rozhodli zorganizovať triednu zbierku potrebných vecí, ktoré by pomohli psíkom v útulku vo Zvolene.

20. ZŠ Albína Brunovského, 4.B – Návšteva Denného stacionára v Zohore.

21. Základná škola Ľudovíta Fullu, 5.A – Zber ponožiek do podujatia Ponožkový október (s presahom až do decembra, odovzdali sme 3.12.2019 organizácii Samaritán).

22. Základná škola Ľudovíta Fullu, I. a II. stupeň ZŠ – Zbierka vecí pre sociálne slabšie rodiny v spolupráci s Charity shop Košice.

23. Základná škola Ľudovíta Fullu, I. a II. stupeň ZŠ – Zbierka pre útulok psíkov.

24. ZŠ Nová Dedinka, Žiaci I. stupňa – Na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania žiaci vyrobili vianočné pohľadnice pre seniorov, vložili do krabice od topánok a po celej obci rozniesli 170 pohľadníc . Takýmto spôsobom potešili osamelých starých ľudí.

25. ZŠ Nová Dedinka, I. A, I.B – Žiaci prvého ročníka naplnili 3 debničky ovocia a zeleniny /mrkvu, jablká/ a pozvali majiteľov farmy Ludovika v Novej Dedinke. Pri vianočnom stromčeku im odovzdaly dary pre ich kone, kozičky a iné zvieratá. Takýmto spôsobom prispeli žiaci pri zásobovaní zvierat v ťažkom zimnom období.

26. ZŠ Nová Dedinka, I.B – Žiaci so svojimi rodičmi a staršími súrodencami vyrobili vtáčie búdky z rôzneho materiálu / drevo, pet fľaše, krabice od džúsu / a za pomoci pána školníka rozvesili všetky búdky po celom školskom areáli.

27. ZŠ Š. Závodníka, 1.B – Pomoc pri venčení psíkov.

28. ZŠ Š. Závodníka, 7.B – Sme žiaci 7.B triedy ZŠ Pružina a v tomto školskom roku sme sa rozhodli pozvať do našej školy predškolákov blízkej materskej školy a poukazovať im, čo ich o pár mesiacov v prvej triede čaká.

29. ZŠ Š. Závodníka, 8.A – Pomoc onkologicky chorým deťom.

30. Základná škola Ivana Branislava Zocha – Tohto roku je to Zocháčsky obrátený adventný kalendár. Ten je nie o prijímaní, ale dávaní darčekov počas adventu. Zocháči sa rozhodli, že pomôžu deťom z neďalekého Detského domova v Tornali a pošlú im darčeky pod stromček.

31. ZŠ s MŠ Horné Obdokovce, 6.A – Výzdoba vnútorných priestorov školy pred Vianocami.

32. ZŠ s MŠ Horné Obdokovce, 7.A – Výroba záložiek do knihy s vianočnou tematikou pre svojich blízkych.

33. ZŠ s MŠ Horné Obdokovce, 8.A – Výroba vianočných pozdravov na školské vianočné trhy.

34. ZŠ s MŠ Horné Obdokovce, 9.A – Mikuláš pre všetky deti z materskej a základnej školy.

35. ZŠ s MŠ Š. Žáryho Poniky, 3. ročník – Žiaci tento rok urobili radosť jednému svojmu spolužiakovi. Je to polosirota. Žije len s mamou a dvomi sestrami v rómskej osade. často nemá pomôcky do školy, tak si každý žiak vylosoval, kto akú pomôcku donesie. Pribalili aj nejaké hračky pre radosť.

36. Základná škola s materskou školou, Kalinčiakova 12, Bratislava, 4. A – Aj tento rok sme so žiakmi pripravili vianočné pozdravy do domova dôchodcov. Okrem pozdravov sme pribalili každému aj malú pozornoť – anjelika, čokoládku, čajík. Žiaci sa veľmi tešili na túto aktivitu a robili ju s radosťou.

36. Základná škola s materskou školou, Kalinčiakova 12, Bratislava, 4. A – Aj tento rok sme so žiakmi pripravili vianočné pozdravy do domova dôchodcov. Okrem pozdravov sme pribalili každému aj malú pozornoť – anjelika, čokoládku, čajík. Žiaci sa veľmi tešili na túto aktivitu a robili ju s radosťou.

37. Základná škola s materskou školou, Hlavná 292/82, Viničné, 1. ročník – Po celý čas Adventu deti z prvého stupňa spolu s pani učiteľkou Helenkou a pani vychovávateľkou, ktorá mala službu sa učili spievať koledy, ktorými potom urobili veľkú deťom v materskej škole, pani kuchárkam, a rodičom.

38. Základná škola Veľké Zálužie, 5.A – Žiaci rozhodli pomôcť starčekom a starenkám v domovoch dôchodcov. Zapojili sa do zbierky „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Každý žiak priniesol nejakú maličkosť, ktoré sme vložili do ozdobenej krabice od topánok.

39. Základná škola Veľké Zálužie, 9.A – Žiaci z 9.A pod vedením p. uč. triednej pripravili a vyzdobili priestory jazykovej učebne, kde zriadili Vianočnú kaviareň.

40. Základná škola Zákopčie, 1.A – Rozhodli sa pomôcť tým, ktorí si nedokážu sami a sú odkázaní na ľudskú pomoc – zvieratká.

41. Základná škola Zákopčie, 3.A – Rozhodli sa pomôcť tým, ktorí si nedokážu sami a sú odkázaní na ľudskú pomoc – zvieratká.

42. Základná škola Zákopčie, 4.A – Rozhodli sa pomôcť tým, ktorí si nedokážu sami a sú odkázaní na ľudskú pomoc – zvieratká.

43. Základná škola Zákopčie, 6.A – Rozhodli sa pomôcť tým, ktorí si nedokážu sami a sú odkázaní na ľudskú pomoc – zvieratká.

44. Základná škola Zákopčie, 8.A – Naši ôsmaci sa tento rok rozhodli navštíviť detičky v MŠ Zákopčie. Pripravili si pre ne tvorenie na vianočnú tému a samozrejme sa s deťmi zahrali, zaspievali si.

45. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 2.A – Žiaci sa rozhodli skrášliť si priestory školy netradičným spôsobom – výkresmi, v ktorých namiesto snehu použili práškový cukor.

46. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 3.B – Žiaci si pripravili krásny program pre starých rodičov, na ktorom ich obdarovali vlastnoručne vyrobenými darčekmi a medovníčkami.

47. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 6.B – Žiaci napísali listy postihnutej Miške, ktorá má záľubu v čítaní listov, čím si kráti čas, keďže jej postihnutie jej nedovolí chodiť von.

48. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 7.A – Výroba vianočných pozdravov. Žiaci vyrobili a napísali vianočné pozdravy neznámym starkým do domovov dôchodcov v Bratislave, Rožňave a Strede nad Bodrogom.

49. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 8.A – Výroba vianočných darčekov pre neznámych dôchodcov v domovoch dôchodcov v Bratislave, Strede nad Bodrogom a Rožňave.

50. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 9.A a 9.B – Žiaci sa rozhodli pomáhať mladším žiakom pri ukladaní tašiek pred jedálňou. Striedali sa po skupinách. Keďže sa tento nápad mimoriadne ujal, rozhodli sa, že s tým budú pokračovať počas celého roka.

51. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, Tanečný krúžok – Pred každým tancovaním je potrebná rozcvička. Žiačky z nášho tanečného krúžku sa rozhodli, že budú pomáhať pani upratovačkám s vykladaním stoličiek po každdom obede.

52. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 9.A – Žiaci pomáhali pri zapaľovaní sviečok v lampášikoch, ktoré mladšie deti prinášali do kostola počas rorátnych svätých omší.

53. Základná škola s materskou školou Oravské Veselé, 9.B – Žiaci napiekli, vyzdobili a pobalili medovníčky na Vianočný benefičný koncert, výťažok z ktorého pôjde spotihnutému chlapcovi z našej dediny, ktorý potrebuje delfinoterapiu.